مشاوره کودکان
پیشنهاد ویژه

مشاوره کودکان

قیمت پکیج برحسب دقیقه می باشد

از {{model.count}}
 • مشاوره
 • محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  دوران کودکی یک از دوران های شیرین زندگی، هم برای کودکان و هم برای والدین و اطرافیان می باشد. این دوران را می توان به آغاز رشد یک درخت تشبیه نمود که در ابتدا نهالی بسیار کوچک و ضعیف اما زیبا می باشد و رفته رفته با رسیدگی ها و پرورش آن نهال، تبدیل به یک درخت تنومند و بارور می‌شود که علاوه بر باغبان، به دیگران نیز نفع می‌رساند.

  کودک نیز در دوران کودکی خود، نیازمند مراقبت و رسیدگی از سمت والدین خود می‌باشد تا بتواند گام های خود را در آغاز مسیر، محکم و استوار بردارد. کودک همانند آن نهالی است که شاخه های ضعیفش به راحتی قابل شکل دهی و تغییر حالت می باشد و باغبان می‌تواند به سبک دلخواه خود، آن نهال را پرورش دهد.کودکان نیز در این دوران، تحت نظر و شکل گرفتن از سمت والدین خود با توجه به رفتارها و نوع برخوردها هستند. حال نکته اصلی و مهم دقیقا اینجا است که چگونه می توان این کودکان به شکلی پرورش داد که از همان دوران کودکی، فردی مستقل، قوی و عاقل باشد؟

  بسیاری از خانواده ها می‌خواهند کودکشان دارای این ویژگی های شاخص و مفید باشد، اما راه و روش برخورد با کودک خود را نمی‌دانند و چه بسا با برخوردی اشتباه، باعث می‌شوند تا کودکان به افرادی سرخورده، گوشه و پژمرده تبدیل شود.

  مشاوره کودکان دقیقا در همین نقطه وارد عمل می‌شود. به این شکل که نحوه برخورد والدین با کودکان خود را آموزش می‌دهند. به والدین یاد می‌دهند که هر واکنشی که از کودک خود دیدند، چه دلیل و ریشه ای می‌تواند داشته باشد و از طرفی بهترین روش پاسخ به این عکس العمل در چه زمانی، از چه طریقی، با چه عواملی، از طرف پدر یا مادر و .... می‌تواند باشد.  مشاوره کودکان چه کمکی به کودک و والدین می‌کند؟

  مشاور یا روانشناسیکه به عنوان مشاوره کودکان بخواهد مسائلی را به والدین و یا کودک آموزش دهد، باید در ابتدا در صورت امکان، مدتی را با کودک در شرایط گوناگون بگذراند تا روحیات کودک برای روانشناس آشکار شود. منظور از شرایط گوناگون این است که مشاور یا روانشناس، عکس العمل و رفتارهای کودک را هنگامی که در کنار والدین خود حضور دارد را مورد بررسی قرار دهد. حتی اگر بصورت دقیق بخواهیم اشاره کنیم، باید رفتار کودک با تک تک اعضای خانواده از جمله خواهران، برادران، مادربزرگ، پدربزرگ و ... بررسی شود تا بتوان نتیجه گیری دقیق‌تری را از شرایط روحی حاکم بر کودک برداشت نمود.

  مشاوره کودکان با انجام این بررسی ها متوجه می‌شود که این کودک در چه زمان هایی پرخاشگری می‌کند و چه عواملی بر شدت یا کاهش این پرخاشگری تاثیر دارند. این کودک در کنار افراد با چه روحیاتی احساس راحتی می‌کند، و از چه کسانی تاثیر می‌گیرد. هر کدام از این عوامل خود دارای مبحث و نکات بسیار دقیقی می باشد که در فرصتی مناسب در بخش وبلاگ روان یار هوم نوشته خواهد شد.

  هدف از مشاوره کودکان، این است که به کوکان و نوجوانان کمک کنیم تا با به شیوه بهتری با احساساتشان سازگار شوند، مشکلات خود را درک کنند، مهارت های مقابله ای لازم را پرورش دهند و در نهایت بتوانند بهترین تصمیم ها را بگیرند. همانطور که اشاره شد، مشاوره کودکان تنها محدود به ارتباط کودک و مشاوره نمی‌باشد بلکه بخش بیشتری از مشاوره کودکان، صرف صحبت و نظرخواهی از والدین می‌شود.

  به عنوان مطلب آخر، می‌توان اینطور بیان نمود که اگر مشاوره کودکان در مناسب ترین زمان و به مناسب ترین روش انجام شود، کودک علاوه بر این که دوران کودکی بسیار آرام و صافی را طی می‌کند، دیگر نیاز چندانی به حضور در دوره های مشاوره نوجوانی برای جلوگیری از نابهنجاری های زیاد نخواهد داشت.

  اگر شما جزو خانواده ها و والدینی هستید که از مشاوره کودکان استفاده کرده اید، لطفا نظر خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید تا بتوانیم از تجربیات مهم شما استفاده کنیم.

  دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
  این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
  دیدگاه خود را بنویسید.
  کمی صبر کنید...