مشاوره نوجوان
پیشنهاد ویژه

مشاوره نوجوان

قیمت پکیج برحسب دقیقه می باشد

از {{model.count}}
 • مشاوره
 • محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  دوره نوجوانی یکی از دوره های بسیار حساس و تامل برانگیز برای والدین و نوجوان می باشد. در این دوره، فشارهای جدید و جدی زندگی کم کم در زندگی و رفتار نوجوان ظاهر می‌شود، و باعث سردرگرمی نوجوان و همچنین والدین از شرایط جدید می‌شود که اگر این موضوع بصورت علمی و عاقلانه مور بررسی و ارزیابی قرار نگیرد، باعث می‌شود تا روند شکل گیری شخصیتی شخص، که در دوره مشاوره کودکان به آن اشاره نمودیم، به شکل نامطلوبی انجام شود که پیامدهای بسیار نامطلوب و ناهنجاری را برای شخص، والدین و جامعه به همراه دارد.

  دوره نوجوانی را می توان همانند پلی که شخص را از دوره کودکی به دوره جوانی هدایت می‌کنند در نظر گرفت. هرچه بتوان این پل را برای شخص، امن تر، مطمئن و عریض تر آماده نمود، شخص نوجوان می‌تواند راحت تر و با قدرت بیشتری به دوره جوانی ورود نماید.

  در این دوره از رشد فرد، والدین باید تغییر رفتارهای نوجوان خود با اطرافیان، همسن ها، افراد بزرگتر و ... را بسیار دقیق مورد ارزیابی قرار دهند تا در صورت مشاهده موارد اشتباه، فورا این موارد را با یک مشاوره نوجوان درمیان گذاشته تا مشاوره نوجوان بتواند راهکار مناسبی را به والدین ارائه دهد. از طرفی گاهی ممکن است که شخص نوجوان، خود احساس کند که نیاز به نوعی دردودل و همزبانی به فردی در خارج از خانواده داشته باشد تا چالش های ذهنی، بیقراری ها و نیازهای روحی و عاطفی خود را منتقل کند. در این مرحله، بهتر است پیش از این که نوجوان به واسطه افراد ناآگاه و گاها فرصت طلب که اورا به مسیری اشتباه هدایت می کنند،  والدیه فورا نوجوان خود را به یک مشاوره نوجوان معرفی نموده تا علاوه بر تخلیه روحی که برای نوجوان اتفاق می‌افتد، امکان دستیابی به راه حل مناسب نیز وجود داشته باشد.

  مشاوره نوجوان به فرزند شما، حس شادی، مورد اهمیت بودن، امنیت و .. را به طرز صحیح القا می‌کند تا نوجوان در این دوره حساس، احساس تنهایی و افسردگی نکند.

  نوجوانان در این دوره که دوره بلوغ فکری و جسمی بصورت همزمان در حال نیازطلبی و رشد هستند، دچار یک بهم‌ریختگی ذهنی می‌شوند که در ابتدا باید در کانون امن و مطئمن خانواده رفع شود تا نوجوان بداند که می‌تواند در هر مرحله از زندگی و در هر شرایطی، بر خانواده خود تکیه کند و آنها را به عنوان پشتیبانی محکم در خاطر خود حفظ کند. اما زمانی که نیازها و مشکلات نوجوان مقداری فراتر می رود، تا جایی که بعضی از مطالب امکان بیان از سمت پدر، مادر و ... به دلیل رعایت حرمت و ارزش های خانواده، حتما نیاز است که این موضوعات توسط مشاوره نوجوان مطرح و رفع گردد.

  مواردی از قبیل بلوغ جسمی، که نوجوان به ویژگی های جدیدی از بدن خود آشنا می شود و یا ممکن است که به دلیل تغییر صدا، و ظاهر بدن و صورت، مورد تمسخر دوستان و اطرافیان قرار بگیرد. این موارد عموما به صورت شوخی در میان دوستان و اطرافیان مطرح می ‌گردد اما گاها همین شوخی و خنده ها،  می‌تواند حفره های شخصیتی بسیار بزرگی را در نوجوان ایجاد کند که این حفره ها در ادامه تبدیل به چاله هایی عمیق و مشکل زا می‌شود. عدم داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس، گوشه گیری، عدم اشتیاق به درس خواندن، قرار گرفتن در معرض دوستان ناباب و ... از عوارض بسیار عمیق این شوخی ها می باشد.

  گاها می توان بسیاری از این نابهنجاری ها را به راحتی از طریق مشاوره نوجوان برطرف نمود و نوجوان را از انحرافات جنسی، مشکلات روحی، عدم شناخت خود و ... دور نمود تا دوره نوجوانی بسیار شاداب و موفقی را داشته باشد.

  اگر شما تجربه ای در رابطه با استفاده از مشاوره نوجوان دارید، حتما در بخش دیدگاه سایت روان یار هوم قرار دهید تا از تجربیات شما استفاده شودو

  دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
  این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
  دیدگاه خود را بنویسید.
  کمی صبر کنید...